hygiene-institut EUROVENT RLT TUV Erp MagiCAD MagiCloud

Novinky v oblasti KJM

28. 2. 2020

Společnost Mandík, a.s. stále pokračuje ve vývoji sestavných klimatizačních jednotek a snaží se dosahovat nejvyšších technických standardů.

Poslední novinkou je vývoj dvou typů nových opláštění pro zlepšení tepelně izolačních vlastností podle normy EN 1886 – tepelný prostup pláště a tepelné mosty.

Díky speciálně vyvinutému systému „thermal-break“, který se povedlo integrovat do naší bezrámové konstrukce, nyní nově dosahujeme tepelně izolačních vlastností s třídami T1 TB1 a T2 TB1.
Nové typy opláštění byly testovány laboratoří TÜV-SÜD Mnichov a následně certifikovány společností Eurovent a RLT včetně výpočtů a vystavení energetických štítků.
Nyní je možné si zvolit libovolně z celkem tří typů opláštění – T1 TB1, T2 TB1 a T3 TB2. Tato možnost platí pro celou řadu standardních průřezů M/P/T včetně dynamických (vlastních) průřezů po kroku 1 mm a na celou výkonovou řadu 500 -100 000 m3/h.
Všechny tyto typy opláštění jsou řešené s výplní sendvičových panelů pomocí minerální vlny, to znamená výborné akustické hodnoty útlumu pláště a výborná požární odolnost oproti řešení s vyplní pomocí polyuretanové pěny.

 
Nové typy opláštění se mohou nasazovat do provozů s nejvyššími nároky na tepelné ztráty zařízení, které je možné dosáhnout právě snížením prostupu tepla opláštění a tepelných mostů a zlepšit tak celkovou energetickou bilanci celého objektu. Dále jsou nové typy opláštění s nejvyššími třídami tepelně izolačních vlastností vhodné například do aplikací, kde je potřeba zvýšit rozdíl mezi teplotou rosného bodu a povrchovou teplotou stěny jednotky a snížit tak riziko kondenzace uvnitř jednotky v závislosti na teplotě okolí – např. aplikace s jednotkami v hygienickém provedení nebo aplikace pro čisté prostory.


          
 

Tato novinka je plně implementována do návrhového programu AHUMAN a je vám plně k dispozici.

V případě zájmu se prosím obracejte na pracovníky našich obchodních a technických oddělení.


 
Zpět na seznam novinek